Dlaczego Gdańsk > Komunikacja w Gdańsku

Komunikacja w Gdańsku

Jak dotrzeć z portu lotniczego do miasta i z powrotem?


Pomorska Kolei Metropolitalna

To zdecydowanie najlepsza metoda dostania się do miasta lub na lotnisko. Podróż trwa ok. 25 minut.

Pociągi kursują na trasie Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna co 30 min. oraz na trasie Gdynia Główna - Port Lotniczy - Kościerzyna.

W pociągach obowiązuje taryfa kilometrowa SKM (także na podróże z przesiadką we Wrzeszczu w kierunku Gdańska Śródmieścia, bądź Sopotu) oraz tzw. bilet strefowy Miejski na Gdańsk, uprawniający do podróży do dowolnego przystanku SKM na terenie Gdańska.

Bilety można kupić w kasach i automatach biletowych na przystankach kolei lub w pociągu.

Przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - Gdańsk Port Lotniczy znajduje się bezpośrednio przy Terminalu pasażerskim T-2 i jest z nim połączony specjalnym tunelem dla pasażerów.

Więcej informacji: skm.pkp.pl lub www.pkm-sa.pl

Połączenia autobusowe

Autobusy kursują regularnie i z dobrą częstotliwością. Podróż trwa ok 40 minut.

Gdańsk Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy: linia 110
Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy: linia 210
Sopot - Kamienny Potok SKM - Port Lotniczy linia 122
Linia nocna: Gdańsk Dworzec Główny PKP -Port Lotniczy- Gdańsk Wrzeszcz PKP - Port Lotniczy- Gdańsk Dworzec Główny PKP : linia N3

Więcej informacji: www.ztm.gda.pl

 

Taxi

Jeśli komuś zależy na szczególnej wygodzie, wówczas odpowiednia będzie taksówka. Cena kursu do centrum Gdańska to ok. 70 PLN. Podróż trwa ok. 20 minut. Warto wybrać pojazd oznaczony jako polecany przez port lotniczy. To gwarancja uczciwej ceny i usługi na odpowiednim poziomie.

Oczywiście pamiętaj, że zawsze możesz wynająć auto. Na lotnisku nie brakuje wypożyczalni z szerokim wyborem rodzajów samochodów.

Polecani partnerzy

Polecane firmy

Polecani partnerzyKarta Turysty

Zastanawiasz w jaki sposób zagwarantować uczestnikom atrakcje w czasie wolnym? Skorzystaj z oferty gdańskiej Karty Turysty! 20 najważniejszych atrakcji turystycznych oferujących bezpłatny wstęp, rabaty % w ponad 20 atrakcjach turystycznych i restauracjach partnerskich oraz bilet na komunikację miejską w Gdańsku lub w całym Trójmieście – we wszystkie te możliwości, lub część z nich, możesz wyposażyć uczestnika Twojego wydarzenia. Jakby tego było mało, możemy przygotować projekt graficzny Karty spójny z identyfikacją wizualną wydarzenia, a sama Karta może zastąpić standardowy identyfikator w ramach Gdańskiego Systemu Konferencyjnego.

Zobacz więcej